všetko čo vás zaujíma

Často kladené otázky

Objednávanie a doprava

Obkladačky si môžete prísť vyzdvihnúť k nám do ateliéru v Bratislave.

S balením a odosielaním máme už bohaté skúsenosti. Vieme ako obkladačky zabaliť tak, aby prišli v poriadku a neporušené. Dbáme na to, aby boli v maximálnom bezpečí. Používame nami overené výplňové materiály a postupy balenia. Obkladačky posielame na pravidelnej báze.

Áno. Naša firma je platcom DPH. Všetky ceny uvedené na webstránke sú vrátane DPH.

Po odsúhlasení cenovej ponuky Vám zašleme zálohovú faktúru. Záloha je vo výške 50% z celkovej sumy objednávky. Zvyšná suma sa platí až po dokončení obkladačiek.

Obkladačky posielame kuriérskou spoločnosťou. Cena dopravy závisí od veľkosti objednávky a krajiny doručenia.

Približná cena dopravy pri štandardnej kuchynskej zástene o veľkosti 3 m2:
Slovenská republika – 45 €.
Česká republika – 60 €.
EÚ – závisí od konkrétnej krajiny doručenia.

V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať, radi Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku vrátane poštovného.

Obkladačky si môžete prísť vyzdvihnúť aj osobne do nášho ateliéru v Bratislave. Osobný odber je zadarmo.

Áno. Obkladačky posielame v rámci celej EÚ. Cena poštovného závisí od veľkosti objednávky a krajiny doručenia. V prípade Českej republiky sa poštovné pohybuje od 25 € / m2. Pre viac informácií nás kontaktujte. Radi Vám vypracujeme cenovú ponuku.

Obkladačky sú vždy vyrábané na zakázku, preto sa dodacia doba líši podľa veľkosti objednávky, či dizajnu.

Dodacia doba pri štandardnej výrobe býva do 3 týždňov.
Dodacia doba pri výrobe na mieru (presne do priestoru podľa poskytnutých rozmerov) býva minimálne 5 týždňov.

Obkladačky starostlivo zabalíme a následne posielame kuriérom na vami uvedenú adresu. Obkladačky si môžete takisto vyzdvihnúť aj osobne v našom ateliéri v Bratislave.

Obkladačky si môžete objednať telefonicky, emailom, cez sociálne siete alebo aj pri osobnej návšteve. Stačí keď nám poviete svoju predstavu (tvar, farba) a spolu sa dohodneme na všetkých detailoch. V prípade, že sa neviete rozhodnúť, veľmi radi Vám poradíme. V prípade záujmu o naše obkladačky Vám môže pomôcť táto podstránka.

Technické informácie

Obkladačky lepíme na sieťky po viac kusov, aby bola inštalácia jednoduchšia a rýchlejšia. Rozmer závisí aj od jednotlivých tvarov obkladačiek, zvyčajne je to však maximálne 38 x 38 cm.

Pri výrobe na mieru Vám vieme vyrezať do obkladačiek aj otvory na vypínače a zásuvky. Na mieste tak už nemusíte nič rezať, stačí iba obložiť otvor a následne potom pripevniť krytky. Viac informácií nájdete na našej podstránke „Ako zamerať priestor“.

Áno obkladačky sú vhodné aj za plynový sporák, nemusíte sa báť žiadneho poškodenia.

Návod ako zamerať priestor nájdete na nasej podstránke „Ako zamerať priestor„. V prípade, že si nie ste istý, radi vám poradíme.

Pri štandardnej výrobe sa odporúča objednať aj rezervu navyše. Jednotlivé sieťky s obkladačkami bude totižto majster popri inštalácii rezať a prispôsobovať. Odporúčame preto objednať približne 10% navyše.

Pri výrobe na mieru obkladačky vyrobíme presne podľa dodaných rozmerov obkladanej plochy. Tým pádom nie je potrebné brať rezervu navyše nakoľko nevzniká pri inštalácii nadbytočný odpad z rezania.

Závisí od konkrétneho tvaru a rozmeru obkladačky. Bližšie informácie o jednotlivých počtoch kusov na m2 nájdete na našej podstránke tvary obkladačiek.

Rozmery obkladačiek sú rôzne v závislosti od tvarov. Z niektorých tvarov máme v ponuke väčšie aj menšie formáty. Obkladačky v tvare štvorcov vieme prispôsobiť na rôzne rozmery. Bližšie informácie o jednotlivých rozmeroch nájdete na našej podstránke tvary obkladačiek.

Hrúbka obkladačiek je približne 8 mm.

Obkladačky sú vyrábané z kvalitných materiálov, čo im zabezpečuje vysokú odolnosť. Pripájame však zopár rád, ako sa o obkladačky starať:

  • Pri čistení nepoužívajte agresívne a abrazívne čistiace prostriedky, vyhnite sa prostriedkom s obsahom rôznych kyselín.
  • Na čistenie taktiež nepoužívajte drôtené kefy.
  • Obkladačky môžete čistiť jarovou vodou, prípadne iným odmasťovačom na prírodnej báze (prírodné, ekologické čistiace prostriedky).

Inštalácia ručne robených obkladačiek je rovnaká ako pri bežne dostupných obkladoch v obchodoch. Na inštaláciu môžete použiť štandardné lepidlo na obklady a tiež štandardnú špárovaciu hmotu.

Zabezpečujeme len samotnú výrobu a dodanie obkladačiek zákazníkovi. Inštaláciu obkladačiek si zákazníci zabezpečujú vo vlastnej réžii.

V prípade záujmu Vám vieme obkladačky vyrobiť na mieru podľa zadaných rozmerov obkladanej plochy. V praxi to znamená, že na mieste už nemusíte nič merať ani zrezávať. Obkladačky stačí vyskladať podľa nami dodaného plániku.

Áno. Obkladačky sa dajú kombinovať s bežne dostupnými obkladačkami. Pokiaľ ich plánujete kombinovať s inými obkladačkami, vieme Vám prispôsobiť obkladačky tak, aby pekne zapasovali. Napríklad zaoblením hrán alebo vhodnou veľkosťou.

Ostatné

Veľkoformátové obkladačky nevyrábame. V prípade, že máte záujem o väčší formát ktorý nemáme v ponuke, pokojne nás kontaktuje. Radi s Vami skonzultujeme Vaše požiadavky.

Pokiaľ sa neviete rozhodnúť aké obkladačky by sa hodili do Vášho priestoru, radi Vám pomôžeme a pripravíme vám zadarmo jeden grafický návrh. Môžete nám poslať fotografiu priestoru, alebo napr. aj návrh z kuchynského štúdia a návrh spravíme priamo do vašich podkladov.

Ak si nie ste istí ako zamerať obkládaný priestor, môžete nám poslať fotografiu priestoru na email info@tileme.sk a my Vám na fotografii vyznačíme oblasti, ktoré bude potrebné zmerať. Takisto Vám aj vypočítame celkový počet m2, ktoré budete potrebovať.

Veľa našich zákazníkov si obkladačky inštaluje aj svojpomocne. Pokiaľ si plánujete obkladačky inštalovať sami, mohla by sa vám hodiť naša služba výroby na mieru, ktorá vám inštaláciu výrazne zjednoduší.

Inštalácia našich obkladačiek je rovnaká ako pri iných obkladoch. Na inštaláciu môžete použiť štandardné lepidlo na obklady a tiež štandardnú špárovaciu hmotu. Pokiaľ si na inštaláciu netrúfate, odporúčame využiť služby profesionálnych obkladačov.

Pokiaľ nemáte možnosť prísť sa na obkladačky pozrieť osobne k nám do ateliéru v Bratislave, radi vám vzorky pošleme poštou.

Veľmi radi vám poradíme a prevedieme Vás celým postupom. Či už ide o výber samotných obkladačiek, farebné prevedenie alebo zameranie priestoru pokojne sa na nás môžete obrátiť.

Nie dlažbu nerobíme. Zameriavame sa iba na výrobu obkladačiek určených na stenu.

O obkladačkách

Kompletný cenník nájdete na našej podstránke „Cenník“. Pre lepšiu predstavu, na tejto podstránke nájdete aj výpočet vzorovej kuchyne. V prípade záujmu nás kontaktujte, radi Vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku.

Kompletný cenník nájdete na našej podstránke „Cenník“. V prípade záujmu nás kontaktujte, radi Vám pripravíme nezáväznú cenovú ponuku.

Rastlinkové obkladačky vyrábame tak, že do mokrej hliny otláčame čerstvé alebo sušené rastlinky. Otláčame vždy také rastlinky, ktoré máme aktuálne k dispozicii. Každá takáto výroba je jedinečná a originálna. Rastlinky si preto nie je možné vyberať.

V našom portfóliu nájdete niekoľko štandardných tvarov ako sú štvorce, obdĺžniky, diamanty, šesťuholníky a iné. Takisto vieme vyrobiť špecifický tvar podľa požiadavky.

Všetky tvary nájdete na našej podstránke. Neustále pracujeme na nových inováciach a veríme, že v našom portfóliu budú pribúdať aj ďalšie tvary.

Výroba na mieru znamená, že obkladačky vieme prispôsobiť presne do priestoru podľa poskytnutych rozmerov. Stačí si vybrať tvar obkladaciek, farbu a poslať nám rozmery priestoru, ktorý sa má obkladať. O zvyšok sa už postaráme my. Viac informácií ohľadne výroby na mieru nájdete na našej podstránke.

Výroba obkladačiek je individuálny proces a aj s takouto požiadavkou sa často stretávame. Pokiaľ v našom portfóliu nenájdete čo hľadáte, pokúsime sa naplniť Vaše predstavy.

Či už máte konkrétnu predstavu s presnou špecifikáciou alebo ešte neviete celkom čo by ste chceli, radi pomôžeme. V prípade záujmu nás kontaktuje a radi s vami skonzultujeme vaše požiadavky.

Vzorkovník našich farieb nájdete na našej podstránke. Pokiaľ by ste chceli vidieť farby naživo, môžete navštíviť náš showroom v Bratislave, alebo Vám vzorky pošleme poštou.

V prípade väčšieho odberu obkladačiek a po konzultácii je možnosť namiešať aj farbu, ktorú nemáme v ponuke.

V rámci našich priestorov máme aj malý showroom, kde môžete vidieť rôzne vzorky farieb aj tvarov. Budeme sa tešiť na návštevu.

Nenašli ste odpoveď na svoju otázku?

Opýtajte sa nás čokoľvek

Ak vás čokoľvek zaujíma ohľadom našich obkladačiek pokojne nám napíšte na info@tileme.sk.

Napíšte nám